W poniedziałek na Rynku odbyło się przekazanie rzeszowskim policjantom nowych radiowozów marki Volkswagen Transporter T6. Samochody zakupione zostały ze środków “Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020” i środków przekazanych przez Prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca w kwocie 180 tys. złotych.

W uroczystości uczestniczyli m.in. Zastępca Prezydenta Rzeszowa Marek Ustrobiński, który w swoim wystąpieniu przypomniał, że Rzeszów jest jednym z najbezpieczniejszych miast w kraju oraz podkreślił znakomitą współpracę władz miasta z rzeszowskimi policjantami w dziedzinie poprawy bezpieczeństwa, Poseł na Sejm RP Paweł Poncyliusz, Komendant Miejski Policji w Rzeszowie insp. Bogusław Kania, duszpasterz podkarpackich policjantów ks. Marek Buchman oraz naczelnik wydziału wywiadowczo-interwencyjnego i komendant komisariatu, do których trafią samochody.

Nowe radiowozy zostały poświęcone przez kapelana podkarpackich policjantów i przekazane policjantom z Wydziału Wywiadowczo-Interwencyjnego KMP w Rzeszowie i Komisariatu Policji II na Baranówce Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, przez których będą używane w służbie.

Miasto regularnie wspiera rzeszowską Policję środkami na realizację różnych zadań. Przekazane samochody to kolejne radiowozy, których zakup współfinansowało. Wcześniej, w grudniu 2017 roku do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie trafiły dwa nowe radiowozy. W styczniu 2018 roku dla policjantów drogówki miasto zakupiło motocykl Harley-Davidson. Kolejne radiowozy zakupione przy finansowym wsparciu Prezydenta Rzeszowa to cztery hybrydowe toyoty. Zostały przekazane policjantom w lipcu br.

ź: UM Rzeszów