Nazywa się Paweł Kolanko, jest mieszkańcem Krosna, poprzez swoją pasję do trekkingu po górach oraz biegania postanowił postawić sobie wyzwanie, aby do 2024 roku zdobyć wszystkie najwyższe szczyty w każdym kraju Europy. Projekt ten nazwał „Korona Gór Europy dla Miasta Krosna” i zaplanował w latach 2017 do 2024 zdobyć szczyty w 46 krajach.

Patronatem honorowym Projekt objął Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki, natomiast patronat medialny jest prowadzony przez lokalny portal Krosno24.pl.

Więcej informacji o Projekcie można poczytać na Facebooku – Korona Gór Europy dla Miasta Krosna. Za pośrednictwem tej strony Paweł będzie na bieżąco informował o realizowanym projekcie i zaprasza do odwiedzenia obserwowania.

Zdobywając Koronę Gór Europy będzie pierwszą osobą z Krosna, która dokona tego wyczynu. Dzięki temu Projekt na zawsze zapisze się w kartach historii. Nie tylko jeśli chodzi o zdobywcę, ale także o Patrona (Miasto Krosno), Sponsora, Partnera, Wspierającego, który przyczyni się do realizacji wyzwania. Dołączenie do tej listy zdobywców to fakt, który będzie można potężnie wykorzystać jako reklamę i podniesie prestiż Miasta Krosna i Firm uczestniczących w tym projekcie.

Dzięki wyzwaniom, które podjął i zrealizował Paweł do tej pory posiada pełen pakiet umiejętności technicznych oraz kondycyjnych (zdobył już 17 szczytów z Korony Europy, zdobył Koronę Maratonów Polski w 2019 roku, czyli przebiegł 5 maratonów po 42 km w ciągu 7 miesięcy w czasie krótszym niż 4 godziny każdy maraton), by ze 100% skutecznością zrealizować ten cel, oczywiście biorąc pod uwagę bezpieczeństwo.

Więcej o osobie Pawła można poczytać w artykule na lokalnym portalu Krosno24.pl

Cały projekt obejmujący 46 najwyższych szczytów w poszczególnych państwach Europy jest zaplanowany do realizacji do 2024 roku. Do tej pory zdobył 17 szczytów, na 2020 rok plan jest wejść na 11 gór, natomiast pozostałe 18 zdobędzie w kolejnych latach.
ź: UM Krosno