Adam Małysz jeden z najsłynniejszych polskich skoczów narciarskich, zamieścił niedawno post na swoim profilu na Facebook’u, w którym przyznał, że zrobił test na obecność COVID-19. Test wykazał wynik pozytywny.

Skoczek zrobił badania po tym jak okazało się, że jedna z osób z którą miał kontakt, zaraziła się koronawirusem. Dobrą wiadomością jest to, że skoczek przechodzi wirusa na tę chwilę bezobjawowo. Musi pozostać on w kwarantannie i zachować szczególną ostrożność.

“Witajcie kochani.
Tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością. Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach, miała pozytywny wynik testu na Covid-19, zdecydowałem poddać się badaniu. Okazało się, że zachorowałem na koronawirusa. Na szczęście na razie choroba przebiega bezobjawowo. Mam nadzieję, że tak będzie do wyzdrowienia.
Ruszyły także procedury obowiązujące w takiej sytuacji, a więc między innymi kwarantanna oraz poinformowanie osób, z którymi się spotykałem. Piszę o zarażeniu również tutaj, by chronić innych i ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. To ważne, by wszyscy, którzy mieli ze mną kontakt w ostatnim czasie, przebadali się i podjęli niezbędne w takich okolicznościach środki ostrożności.
Jak wiecie, przestrzegam zasad bezpieczeństwa, ale okazuje się, że to nie wystarcza. Niech ta sytuacja będzie i dla Was przestrogą – dbajcie o siebie i uważajcie.”